Aktualitātes

SIA "Pilsētvides serviss" apbalvo Alūksnes konkursa "Dzīvo zaļi" uzvarētājus

23. aprīlī Alūksnes kultūras centrā notika vides izglītības konkursa "Dzīvo zaļi" noslēguma pasākums, kurā tika paziņoti un apbalvoti konkursa uzvarētāji. Par konkursa uzvarētāju un galvenās balvas ieguvēju Alūksnē kļuva Ernesta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 8B klases komanda ar radošo darbu "Šķiro gudri, dzīvo mundri!". Simpātiju balvas ieguva Ziemeru pamatskolas 4.-7. klašu komanda par darbu “Dzīvo zaļi!  Šķiro!" un Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas 3. klases komanda par darbu "Mūsu pasaule zaļa".

Šī gada martā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Pilsētvides serviss" tika izsludinājis vides izglītības konkursu "Dzīvo zaļi", kurā bija aicināti piedalīties Alūksnes un Gulbenes skolu audzēkņi. Konkursa mērķis bija veicināt skolēnu, skolotāju un pastarpināti arī skolēnu vecāku teorētiskās un praktiskās zināšanas par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu dabas saudzēšanas nolūkos. Abos novados konkursam tika iesūtīti vairāki radošie darbi, kuri liecina par skolēnu interesi un ievērojamām zināšanām par atkritumu šķirošanas nozīmi un videi draudzīgu saimniekošanu kopumā, kā arī par iespējām šķirot atkritumus un samazināt to daudzumu mājas apstākļos.

Noslēguma pasākumu diezgan kuplā skaitā apmeklēja vietējo novada skolu audzēkņi. Pasākuma laikā klātesošajiem bija iespēja apmeklēt Zaļās jostas saistošo lekciju par atkritumu šķirošanas nozīmi, piedalīties interaktīvās spēlēs ar vides aizsardzības tematiku un apskatīties konkursam iesūtīto radošo darbu izstādi. SIA "Pilsētvides serviss" nodrošināja arī pārskatāmu informāciju par Alūksnes novada pieejamo atkritumu šķirošanas infrastruktūru – šķiroto atkritumu konteineru atrašanas vietām un šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumu adresēm, kā arī skaidroja, ko drīkst un ko nedrīkst mest šķiroto atkritumu konteineros.

"Konkursa dalībnieki ir paveikuši lielu darbu – konkursam iesūtītajos darbos ir vērojami ne vien risinājumi videi draudzīgai saimniekošanai un otrreizēji pārstrādājamo materiālu izmantošanai ikdienā, bet arī padziļinātā analīze par to, kā tad pareizi ir jāveic atkritumu šķirošana, kādas lietas var tapt no pārstrādājamiem materiāliem, un kādās jomās līdz ar to var samazināt atkritumu daudzumu. Šī bija uzņēmuma pirmā pieredze vides izglītības pasākumu organizēšanā, bet metode pierādīja savu efektivitāti. Noteikti turpināsim organizēt līdzīgas vides izglītības aktivitātes arī turpmāk," par konkursa rezultātiem stāsta SIA "Pilsētvides serviss" valdes loceklis Jurģis Ugors.

“Ar sabiedrības vides izglītības aktivitātēm “Zaļā josta” nodarbojas jau vairāk nekā 15 gadus, un šo gadu garumā esam secinājuši, ka vislabāk rūpes par vidi iespējams bērniem iemācīt neformālā veidā – caur radošām nodarbēm, aktivitātēm, spēlēm un konkursiem,” skaidro SIA “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa, uzsverot, ka dalība konkursā “Dzīvo zaļi” mudinās tā dalībniekus ne tikai vairāk izzināt un izprast atkritumu apsaimniekošanas procesu, bet arī rast citus veidus, kā savu ikdienu padarīt videi draudzīgāku.

Papildu informācija:

Olga Ribkina,  SIA "Pilsētvides serviss" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tel.: 28834587, e-pasts.: olga.ribkina@pilsetvide.lv