Aktualitātes

Makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai" 2022./2023 ir sācies

Ir uzsākts Vislatvijas makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” 2022./2023. mācību gadā.

Ir uzsākts Vislatvijas makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” 2022./2023. mācību gadā.

Tās ietvaros Latvijas izglītības iestāžu audzēkņi pārstrādei nogādā papīra un kartona atkritumus. Šāda vides izglītības programmas īstenošana ļauj mazināt iedzīvotāju radīto atkritumu apjomu un aizvien plašākai sabiedrības daļai sniedz iespēju rūpēties par vidi, iesaistoties aktīvā atkritumu šķirošanā.

Konkursā aicinām piedalīties pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes, kā arī interešu izglītības iestādes no visas Latvijas. Dalībnieku pieteikšanās ir atvērta līdz 2023. gada 15. martam, reģistrējot izglītības iestādi konkursa datu bāzē. Savukārt, rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana paredzēta 2023. gada maijā.

Makulatūras vākšanas konkurss ir guvis plašu sabiedrības atsaucību valsts mērogā. Turklāt, kā pateicība par ieguldīto darbu un ne tikai iespēja piedalīties cīņā par vērtīgām naudas balvām, betkatra skola, kas piedalījās konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg jauna papīra, sazinoties personīgi ar makulatūras izvešanas sadarbības partneriem pēc konkursa norises beigām.

Mēs, Pilsētvides Serviss SIA, esam ilggadējs sadarbības partneris makulatūras vākšanas konkursam “Tīrai Latvijai”, jo uzskatām, ka atkritumu šķirošana un rūpes par apkārtējo vidi ir jāsāk mācīt jau bērnībā. Tas, mūsuprāt, ilgtermiņā ļaus iegūt vēlamos rezultātus iedzīvotāju izpratnei par resursu atkārtotu pielietojumu un vides uzlabošanu kopumā.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, “Latvijas valsts meži” AS , “Pilsētvides serviss” SIA , “LAUTUS VIDE” PS, “Līgatnes papīrs” SIA, “Balticfloc” SIA.

Vairāk informācijas un pieteikuma forma atrodama šeit: https://www.tirailatvijai.lv/aicinam-iesaistities-makulaturas-vaksanas-konkursa-tirai-latvijai-20222023.

 

Domā globāli, rīkojies lokāli!