Par Plogging

Par Plogging

Skriešana ir vērtīga jūsu veselībai, atkritumu vākšana ir vērtīga planētas veselībai, kāpēc gan neapvienot divus vienā? Šī ideja ir Plogginga kustības pamatā - jaunā videi draudzīgā fitnesa trenda, kas apvieno lēno treniņa skriešanu ar atkritumu vākšanu. 

Plogginga kustības pirmsākumi meklējami Zviedrijā, kur par to dibinātāju ir uzskatāms taku skrējējs un vides entuziasts Ēriks Alstroms (Erik Ahlström). Aktualizējoties vides piesārņojuma problēmai sabiedrībā, šī inovatīvā kustība ir kļuvusi globāla, iegūstot popularitāti gan vides aktīvistu, gan fitnesa entuziastu un aktīvā dzīvesveida piekritēju vidū. 

2016. gadā kustībai saka aktīvi pievienoties vides entuziasti un sportisti, un drūzmēšanās, pulcējot cilvēku grupas, kas sanāca kopā, lai skrietu un vāktu atkritumus, kļuva par oficiāliem pasākumiem dažādās Zviedrijas pilsētās. Kopš tā laika kustība organiski augusi visā pasaulē. Šobrīd Plogginga kustībai pievienojušās jau vairāk nekā 40 valstis.

Plogging palīdz attīrīt vidi no atkritumiem kas, nonākot augsnē vai ūdenī, nesadalās un paliek tur uz vairākiem simtiem gadu. Tā, piemēram, uz ielas izmestais izsmēķis paliek augsnē līdz 5 gadiem, plastikāta maisiņš - līdz  30 gadiem, stikla pudele - līdz 25 gadiem, bet alumīnija bundža – līdz pat 400 gadiem. Tā vietā, lai neatgriezeniski piesārņotu mūsu dabu, visus šos atkritumus Plogginga rezultātā var savākt un  pareizi utilizēt vai nodot pārstrādei, lai dāvinātu tiem otro dzīvi. 

Papildus acīmredzamajiem ieguvumiem apkārtējai videi, Ploggings pozitīvi ietekmē arī ķermeņa veselību. Pietupieni un palēcieni plogginga nodarbības laikā ļauj 30 minūtēs sadedzināt 288 kalorijas, salīdzinot ar 235 kalorijām, kas tiek sadedzinātas parastas skriešanas laikā.

5 IEMESLI, KĀPĒC SĀKT NODARBOTIES AR PLOGGINGU

IESAISTIES

Pievienojies mums un palīdzi padarīt vidi tīrāku! Neatkarīgi no tā, kas Tu esi - privātpersona, skolēns, uzņēmums, NVO vai pašvaldība, Tu vari kļūt par daļu no Plogginga kustības!

Mēs piedāvājam vairākus iesaistes veidus, izvēlieties sev piemērotāko un pievienojieties!

  • Privātpersonām – Tu vari palīdzēt, izveidojot savu oficiālu Plogging pasākumu, vai piedalīties esošajos pasākumos, kurus izziņosim Pilsētvides serviss Facebook lapā. Ja vēlies izveidot savu Plogging skrējienu un Tev ir ideja par to, kur un kad tas varētu notikt, sazinies ar mums un mēs palīdzēsim tev noorganizēt to.
  • Skolēniem un studentiem – Pieredze rāda, ka visaktīvāk atkritumu vākšanas, šķirošanas un pārstrādes aktivitātēs iesaistās tieši bērni. Lai veicinātu bērnu un jauniešu zināšanu līmeni par atkritumu samazināšanas iespējām, tostarp ar plogginga palīdzību, kā arī palielinātu viņu ieinteresētību par aktīvu dzīvesveidu, esam gatavi apmeklēt dažādu Latvijas reģionu skolas ar aizraujošām lekcijām un jautrām aktivitātēm. Sazinies ar mums un piesaki savu skolu!
  • Uzņēmumiem – Mēs ar prieku apciemosim Jūsu uzņēmumu un novadīsim izglītojošo lekciju par Ploggingu un atkritumu samazināšanas iespējām kopumā. Kā arī Jūs varat kļūt par Plogginga kustības sadarbības partneri un atbalstītāju. Sazinieties ar mums, lai kopīgi veidotu tīrāku Latviju!
  • Organizācijām un sabiedrībām – ja Jūsu organizācijas vai kopienas darbība ir saistīta ar vides aizsardzību, atkritumu daudzuma samazināšanu, sabiedrības izglītošanu vides jautājumos u. tml. sazinieties ar mums, lai izveidotu aizraujošas un dzīvotspējīgas partnerattiecības.

Ja vēlies pievienoties Plogging kustībai, sazinies ar mums, rakstot uz e-pastu: plogging@pilsetvide.lv

ATBALSTĪTĀJI

Ja vēlies nostiprināt sava uzņēmuma zīmolu un reputāciju, piedāvājot saviem darbiniekiem īpašu pievienoto vērtību, lai viņi izvēlētos strādāt tieši Tavā uzņēmumā, tad Ploggings ir Tava lieta!

Mūsdienu patērētājiem ir apnikuši uzņēmumi, kas tikai stāsta par savu pozitīvu sniegumu apkārtējai videi, bet patiesībā nedara neko konkrētu un vērā ņemamu. Pievienoties Plogging kustībai ir veids, kā uzlādēt savu zīmolu ar pozitīvām vērtībām. Ar Plogginga palīdzību Jūsu mārketinga aktivitātes uzņems apgriezienus, uzlabosies reputācija un ievērojami nostiprināsies korporatīvā sociālā atbildība. 

Mēs ar prieku apciemosim Jūsu uzņēmumu un novadīsim izglītojošo lekciju par Ploggingu un atkritumu samazināšanas iespējām kopumā.

Mēs piedāvājam uzņēmumiem kļūt par Plogging kustības atbalstītājiem un pasākumu sponsoriem, lai  palīdzētu mums turpināt darīt labas lietas un ilgtermiņā padarīt mūsu valsti tīrāku.

 

KONTAKTI

plogging@pilsetvide.lv

Pilsētvides serviss @Facebook